O firmie

Meble wyjątkowe

Zapewne trafiłeś na witrynę naszej manufaktury poszukując czegoś wyjątkowego, planując wystrój mieszkania, lub biura. Zwyczajne i produkowane masowo meble z pewnością nie były w stanie zaspokoić Twoich potrzeb. Wierzymy, że tu znajdziesz to, czego poszukujesz. Projektujemy meble wyjątkowe i tak po prostu… niezwykłe. W naszym warsztacie powstaną stalowe detale mebli, które z pewnością przypadną Ci do gustu. Tymczasem drewniane wykończenie – choć surowe – nada ciepła Twoim pomieszczeniom.

Stal, Drewno, Szkło

Stal – stop żelaza z węglem, plastycznie obrobiony i obrabialny cieplnie, o zawartości węgla nieprzekraczającej 2,11%.


Drewno – surowiec drzewny otrzymywany ze ściętych drzew i formowany przez obróbkę w różnego rodzaju sortymenty. Zajmuje przestrzeń pomiędzy rdzeniem a warstwą łyka i kory. Pod względem technicznym drewno jest naturalnym materiałem kompozytowym o osnowie polimerowej wzmacniany ciągłymi włóknami polimerowymi, którymi są podłużne komórki zorientowane jednoosiowo – tyle mówią materiałoznawca i technolog…


Szkło – znane jest ludzkości od zawsze. Kultury żyjące w pobliżu wulkanów miały dostęp do szkła występującego naturalnie w rozmaitych rodzajach i zabarwieniach. Archeolodzy ustalili, że zaczęto je produkować najpierw w Mezopotamii, a najstarsze ślady jego użytkowania pochodzą sprzed 3,5 tys. lat. Według klasycznej historii mineralogii rzymskiego historyka Pliniusza Starszego, to feniccy kupcy przypadkowo wytopili szkło w ognisku przy transporcie kamienia około 5000 p.n.e.
My z tego robimy cudeńka.


Chcesz cieszyć się wyjątkowym produktem, który będzie unikalny, a nie dostępny powszechnie w najbliższym markecie meblowym. Nasze meble nie trafią do Ciebie z taśmy produkcyjnej, tylko zostaną wykonane w sposób rzemieślniczy, a w ich wykończenie włożymy wiele serca… Możesz aktywnie uczestniczyć w tworzeniu Twoich mebli, sugerując nam niezbędne zmiany w projekcie. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były wyjątkowe i stanowiły powód do dumy ich użytkowników. To Ty decydujesz czego potrzebujesz.